Ventspils

Ventspils ir viena no bagātākajām Latvijas pilsētām un atrodas Baltijas Jūras krastā 124 kilometru attālumā no Liepājas un bet 186 kilometru attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Ventspils pēc iedzīvotāju skaita ir 6. lielākā pilsēta Latvijā un tajā mitināt aptuveni 41 tūkstotis iedzīvotāju. Ja skatāmies uz Ventspils iedzīvotāju etniskajiem datiem, tad Ventspilī 55% iedzīvotāju ir Latviešu, bet 28% iedzīvotāju ir krievu, bet ir sastopami arī citu etnisko klašu iedzīvotāji.
Ventspils ir slavena ar savu tranzīta pilsētas statusu, un ar savu Ostu, kuras naftas terminālis vien 2013. gadā apgrozīja vairāk nekā 72 miljonus Eiro bet visas ostas kopējais apgrozījums tiek lēsts vairāk nekā 130 miljonu apjomā. Šis tranzīts arī ir ļāvis Ventspilij attīstīties no salīdzinoši nelielas zvejas pilsētas, kas nespēja konkurēt ar Liepājas lielostu līdz Latvijas tūrisma galvaspilsētai un līdz tranzīta lielpilsētai, caur kurieni iziet miljoniem tonnu naftas, ogles un dažādi citu materiāli.

Ventspils ir slavena arī ar savu ilggadējo Mēru Aivaru Lembergu, kas vada Ventspili jau kopš 1990. gada un ir spējis padarīt Ventspili par pievilcīgu tūrisma galapunktu, kā arī viņš ir virzījis dažādas Ventspils sakārtošana un attīstības programmas, un viņa vadībā 2002. gadā notika govju mākslas festivāls, kur dažādi slaveni mākslinieki veidoja dažādas govis, kas pēc tam apceļoja pasauli un pašlaik ir izkaisītas pa dažādiem Ventspils apskates objektiem.
Ja skaramies uz Ventspils vēsturi, tad redzams, ka šī pilsēta ir ar senām saknēm, un Ventas upes ieteka Jūrā jau sen ir bijis stratēģiski nozīmīgs punkts, kuru izmantojuši gan hercogi gan citi augstmaņi, bet Livonijas ordeņa laikos šī pilsēta bija ietverta Hanzas savienībā. Ventspils izsenis bija slavena arī ar savu kuģubūves nozari, un Ventspilī būvētie kuģi bija tie, kas veda Kurzemes hercogistes augstmaņus uz kolonijām Gambijā un Tobago salās.

Comments are closed.