Tūja

Viena no Vidzemnieku iecienītākajām vasaras atpūtas vietām ir Tūja, jo šajā nelielajā Latvijas pilsētiņā atrodas viena no skaistākajām un ērtākajām Rīgas jūras līča pludmalēm, kas ir lieliska vieta vasaras un saules baudīšanai.

Tūja atrodas Vidzemē, Salacgrīvas novada Liepupes pagastā. 33 kilometri no Salacgrīvas un tikai 75 kilometri no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, Tūja ir ideālā atpūtas vieta pie jūras.

Lai gan šīs apdzīvotās vietas oficiālais iedzīvotāju skaits ir tikai 394, vasaras sezonā tur var novērot milzīgu aktivitāti, jo atpūtnieki dodas uz Tūju, lai sauļotos, spēlētu pludmales volejbolu, kā arī teltīs pārnakšņotu jūras krastā kādā no Tūjas kempingiem. Lielākie Tūjas kempingi ir „Jūrasdzeņi” un „Krimalnieki”, kuri katrs okupē savu nelielās Tūjas galu un sezonas laikā uzņem tūkstošiem cilvēku.

Tūja kā apdzīvota vieta izveidojās pēc tam, kad Padomju Savienība okupēja Latviju un tagadējā Tūjā uzcēla Cēsu būvmateriālu rūpnīcas cehu, kurā tika gatavoti ķieģeli un drenu caurules. Lai gan pēc PSRS sabrukuma šī rūpnīca tika slēgta, Tūja kā apdzīvota vieta saglabājas vēl tagad. Tajā tu neatradīsi daudz. Papildus diviem kempingiem un vairākām viesu mājām Tūjā atrodas kafejnīca, divi veikali un aptieka, taču tas ir pietiekami, lai apgādātu ikvienu Tūjas iedzīvotāju un viesi.

Kempings „Krimalnieki” lepojas ar 600 metru garu krasta līniju, kuru sauc par savējo. Šajā kempingā ir pieejama plaša automašīnu stāvvieta, kurā savus spēkratus var novietot ikviens, kurš vēlas kaut uz pāris stundām atpūsties šī kempinga pludmalē. Aiz šīs stāvvietas sākas telšu un kemperu zonas, kurās ir vairākas skaisti iekārtotas atpūtas vietas ar galdiem un soliem, kā arī ugunskura vietas. Bet tiem, kuri izvēlas kempingā arī pārnakšņot un vēlas baudīt naktsdzīvi, vasaras sezonā šī kempinga robežās darbojas arī bārs, kafejnīca. Drošību pludmalē nodrošina glābšanas stacija, bet ērtu palikšanu nodrošina sanitāras labierīcības, dušas ar silto ūdeni, uz pat WiFi internets, pārģērbšanās kabīnes, elektrība un citi ērtumi, kuri ir nepieciešami tiem, kuri nolēmuši pavadīt šajā kempingā ilgāku laiku.

Kempings un viesu māja „Jūrasdzeņi” atrodas Tūjas vietā, kuru cilvēki ir iesaukuši par Tūjas peldvietu. Šī atpūtas vieta būs piemērota kā luksusa cienītājiem tā tiem, kuri vienkārši vēlas ar teltīm pārnakšņot jūras krastā. Jūrasdzeņi piedāvā izīrēt vairākus labiekārtotus koka namiņos, kuros ir vairākas istabas un visas ērtības – sākot no mīkstām gultām, līdz elektrībai, dušai un virtuvei. Bet arī telšu vietu mīļotājiem ir pieejamas dažādas ērtības, piemēram, dušas un ērtas tualetes, kafejnīca, elektrība un pat WiFi internets. Aktīvās atpūtas cienītājiem patiks volejbola laukums, bet ģimenēm ar bērniem piemērots būs bērnu spēļu laukums.

Ja tiešām vēlies atpūsties no pilsētas steigas vai vasarā aizbēgt no pilsētas svelmes, tu droši vari doties uz Tūju un kādu no tās pludmalēm vai kempingiem, jo tur tu noteikti atradīsi kādu vietu, kura būs piemērota tev, un kurā tu varēsi atpūsties un izbaudīt vasaru.

Comments are closed.