Pāvilosta

Pāvilosta ir neliela pilsētiņa jūras krastā, kas atrodas 240 kilometrus no Rīgas, 54 kilometrus no Liepājas un 70 kilometrus no Ventspils un ir viena no mazajām Latvija ostām,kas vēl nodarbojas ar zvejniecību un kuras zvejas kuģi iet jūrā un nostrādina cilvēkus. Pāvilostas platība ir nedaudz mazāka par 6.5 kvadrātkilometriem, bet tur patstāvīgi dzīvojošie cilvēki ir nedaudz zem 1050, tomēr vasaras laikā Pāvilostā notiek aktīva tūrisma dzīve un daudzi atpūtnieki ir sapirkuši vasarnīcas, kā arī atpūšas kādā no Pāvilostas atpūtas kompleksiem.

Šī mazā pilsētiņa ir viena no vietām, kur iespējams izīrēt braucienu uz īsta zvejas kuģa, kā arī ar kādu no Pāvilostā esošajām jahtām vai kuteriem, kas vasarā tur atrodas diezgan lielā blīvumā. Pilsēta pati par sevi nav liela, un tai ir tikai 3 pārtikas veikali, tomēr tur ir arī benzīntanks, kā arī aptieka, pašiem savs frizieris un kancelejas preču veikals, bet tūristiem noteikti patiks tieši zivju veikals, kur iespējams iegādāties svaigi kūpinātas zivis, kas nākušas no tuvējās zivju fabrikas. Šī zivju fabrika ir Pāvilostas lielākais darba devējs, bet tā darbojas tikai rudenī ziemā un pavasarī, jo vasarā ir pārāk karsts, un vedot zivis no jūras, ja tās nav sasaldētas, tās līdz krasta vairs nav lietojamas.

Pāvilostā ir dažādi tūrisma objekti, bet kā galvenie ir:

Jūrakmens – Lielākais akmens Baltijas jūras krastā, ar 3.5 metru augstumu un 15 metru apkārtmēru, šis akmens bijis, kā robeža, cik tālu cilvēki krievu laikos varēja iet gar jūru, bet mūsdienās ir labs tūrisma objekts, kur cilvēki var pieiet un pat uzkāpt uz šī akmens.

Piecdesmit gades parks – Šis parks ir slavens ar savu ozolu, ko tur 1929. gadā stādījis Gustavs Zemgalis , kā arī pašas Pāvilosta un sakas pagasta deputātu un Pāvilostas skolas audzēkņu stādīti koki.

Simtgades parks – Šis parks slavens ar savu deputātu aleju, kur kokus ir stādījuši daudzi Latvijā pazīstami personāži, bet visplašāk zināmais koks ir liepa, ko stādījusi Vaira Vīķe Freiberga. Parka centrā atrodas simtgades akmens, kas ticis vests no Jūras krasa un ir iegrebts tieši šiem 100 gadu svētkiem par godu.

Pāvilosta ir slavena arī ar saviem kempingiem un tūristu iespēju izmēģināt weikbordu un citus jūras priekus, kā sērfošanu un braukšanu ar ūdensmotocikliem, bet restorāns “āķrags” ir slavens ar saviem iknedēļas pasākumiem un garšīgajiem ēdieniem!

Comments are closed.