Liepāja

Liepāja ir trešā lielākā Latvija pilsēta ar vairāk nekā 80 tūkstošiem iedzīvotāju un tā ieņem 10 vietu starp Baltijas lielākajām pilsētām un var lepoties ar savu statusi, kā otrā pilsēta Latvijā, kur tika izbūvēts tramvajs. Liepāja pilsētas kopējā platība ir vairāk nekā 60 kvadrātkilometru, bet ja skatāmies uz pilsētas vēsturi, tad vēsturiskajos dokumentos šī pilsēta minēta jau tālajā 1253. gadā.

Liepāja ir viena no stratēģiski nozīmīgākajām Latvijas ostām, bet pašā liepājā ir ļoti laba attīstīta transporta sistēma, kurā līdz nesenajai ekonomiskajai krīzei varēja ieskaitīt pat gaisa satiksmi, jo 7 kilometrus no Liepājas atrodas Liepājas lidlauks, kas veica tiešos reisus uz Rīgu, kā arī uz citām pilsētām Latvijā un ārpus tās. Liepāja ir slavena ar savu Liepājas Metalurgu, Liepājas metalurga hokeja komandu, kā arī ar kara ostu un bijušo roka-kafejnīcu.

Kara osta ir Liepājas tūrisma piesaistes simbols, kas katru gadu pulcē tūkstošiem cilvēku, kuri vēlas apskatīt karaostas muzeju, vecās krievu laiku mājas, kā arī jūras fortus, kur kādreiz atradušies Krievijas armijas nocietinājumi, kuriem uzbrukusi Vācijas armija. Liepājas kara osta ir slavena arī ar savu paceļamo, jeb griežamo Kalpaka koka tiltu, kas ir gan kā labs apskates objekts, gan patiesībā arī strādā, kā pilntiesīgs tilts. Kara ostā interesanta ir arī pareizticīgo katedrāle jeb baznīca, ko nevar nepamanīt iebraucot karaostas teritorijā.

Liepāja ir slavena ar saviem mūziķiem un teicienu, ka Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš, kas savā veidā ir taisnība, jo visu cauru gadu Liepājā pūš jūras vējš un tikai pašā centrā aiz māju aizsega ir iespējams iegūt aizvēju. Liepājā pēc sava klimata atšķiras no Latvija iekšzemes un pat no Rīgas, kas ir Rīgas jūras līča apskāvienos jo Liepāja atrodas pie atklātās jūras. Ziemā Liepājā reti gaisa temperatūra nokrīt zem -5 grādiem, un tas skaidrojams ar jūras vējiem un siltumu, ko izdala jūra, kas ziemā neaizsalst. Savukārt vasarā Liepājā ir aukstāks gaiss, ko atkal regulē aukstā jūra, kas vēl nav paspējusi iesilt, un kopumā šī atklātā Jūra padara Liepāju par mērenāka klimata vietu nekā tas ir Latvijas iekšzemē.

Ja runājam par Liepājas iedzīvotāju etnisko stāvokli, tad liepājā 55% iedzīvotāji ir Latvieši 30% iedzīvotāju ir Krievu tautības, bet 4% ukraiņi, bet pārējie iedzīvotāji sadalās pa Baltkrieviem Lietuviešiem un Poļiem.

Liepāja nav tik bagāta pilsēta, kā Ventspils, dēļ tā, ka caur Liepāju neiet naftas tranzīts, un tāpēc arī iebraucot Liepājā ir redzama atšķirība, jo ir daudz vairāk nerenovētas daudzdzīvokļu mājas un kopējais pilsētas tēls nav tik sakārtots, taču Liepājai ir burvīga pludmale ar vienīgo pludmales bāru Latvijā!

Comments are closed.