Latvijas vietas, ko apmeklēt ziemā

Izbrauciens ar suņu pajūgu
Šo unikālo ziemas izklaidi ir iespējams baudīt Ogrē, atpūtas bāzē “Forsteri”. Jāpiebilst, ka šeit ir iespēja braukt nevis šādu tādu suņu pajūgā, bet gan skaisto ziemeļu suņu – Sibīrijas haskiju pajūgā. Vienīgais, kas nepieciešams šīs jaukās atrakcijas baudīšanai ir vispārējā fiziskā sagatavotība, lai spētu noturēties suņu vilktajā pajūgā.

Valgundes buku audzētava
Šajā audzētavā, kas atrodas Jelgavas novadā, iespējams satikties ar tādiem skaistuļiem kā staltbrieži, dambrieži un mufoni. Jāpiemin, ka par burkāniem našķa tiesai skaistie pārnadži būs īpaši priecīgi.

Ķemeru tīrelis
Nevienam nav noslēpums, ka Ķemeru tīrelis jeb purvs ir pasakaini skaists jebkurā gadalaikā, tomēr saulainā ziemas dienā, kad zemi klāj sniega kupenas un degunu kutina spirgts sals, tīreļa skats ir īpaši baudāms.

Restorāns “Zoltners”
Šis restorāns, kas atrodas Tērvetē, ir zināms ar saviem lielajiem logiem. Kurš gan nezina to patīkamo sajūtu, kas pārņem, sēžot siltumā un skatoties laukā uz lēni krītošajām sniega pārslām? Sēdiet siltumā, baudiet gardu maltīti un lūkojieties laukā pa milzīgajiem logiem un burvīgo ainavu, kas paveras aiz tiem.

Ķīšezera slidotava
Tieši pie Ķīšezera kafejnīcas “Cabo Cafe” ir atklāta slidotava, kurā iespējams izīrēt slidas vai distanču slēpes un doties slaikā lokā pa aizsalušo Ķīšezeru. Pēc ziemas priekiem uz ezera iespējams sasildīties blakus esošajā kafejnīcā, nobaudot kādu siltu ēdienu vai dzērienu.

Sasalušie Latvijas ūdenskritumi
Pieturoties ilglaicīgam salam un sniegam, fantastiskus skatus ieraudzīsit tādās vietās kā Ķekaviņu, Raibās muižiņas klinšu, Ērgļu klinšu, Vizuļu ieža, Ainavu kraujas, Ķūķa avota, Līņu klinšu, Spriņģu ieža avota, kā arī Katrīnas ieža avota leduskritums Cēsu apvidū. Kuldīgas apkārtnē meklējiet Ketleru, Lēpenieku un Omiķu leduskritumus. Talsu apvidū meklējiet Slīteres Zilo kalnu un Jušu ūdenskritumu, bet Rīgas apkārtnē meklējiet tos Jodupītes, Vējupītes, Daunas un Kautrakas apvidū.

Meža slidotava un ziemas veikparks Karostā
Šī gleznainā meža slidotava ir atvērta Beberliņu ūdenskrātuvē, precīzāk, Karostā pie “BB WakePark”. Aizkļūstot līdz Beberliņu ūdenskrātuvei, ir iespējams baudīt ziemas priekus ne vien brīvdabas slidotavā, bet arī ziemas veikparkā.

Skijorings aiz zirga
Šo atrakciju iespējams baudīt trasē, kas atrodas netālu no Ādažiem. Skijorings ir līdzīgs veikbordam, tikai šajā gadījumā cilvēks ar slēpēm brauc pa sniegu aiz zirga. Tie, kas uz slēpēm nejūtas droši, var mēģināt braukt ar ragavām vai piepūstu kameru.

Nobrauciens pa Siguldas bobsleja trasi
Šajā gadījumā nobrauciens pa trasi nenotiek ar kamanām, bet gan ar “zaļo vardi” vai vučko, kas ir kamanām līdzīgs braucamrīks.

Pārgājiens ar meža slēpēm
Ja vēl nezinājāt, tad pastāv speciālās apvidus slēpes, sauktas par meža slēpēm, kas paredzētas iešanai pa sasnigušiem mežiem un citām nelīdzenām vietām. Šo atrakciju piedāvā “Lūzumpunkts”, piedāvājot grupu pārgājienus instruktoru pavadībā, kā arī iznomājot un pārdodot šīs meža slēpes.

Amatciema pasaku pasaulīte
Šī vieta ir īstena rūķu pilsētiņa, kurā iespējams izīrēt telpas, kā arī izmantot SPA viesnīcas piedāvājumu.

Panorāmas pirtis
Panorāmas pirtis ir vēl viens veids, kā iespējams vērot ziemu, atrodoties siltumā. Šīm pirtiņām viena siena ir veidota no stikla, lai, sildoties uz pirts lāvas, vienlaikus varētu vērot arī apburošās ziemas ainavas. Šīs pirtis iespējams apmeklēt viesu namā “Kāļi”, bet tās ir iespējams arī izīrēt un aiztransportēt uz jebkuru sev vēlamu vietu.

Izbraukums ar kamanām “Laimes zeme”
Ar šīm kamanām, gluži kā senā pasakā, iespējams izbraukt gar skaistajiem Gaujas krastiem. Šo patīkamo atpūtu iespējams baudīt Maztītmaņos, kas atrodas Līgatves pagastā.

“Vienkoču parka” maskas
Vienkoču parks atrodas Līgatnē un piedāvā apmeklētājiem uzvilkt īpašus tērpus jeb maskas, ar kurām doties pastaigā, iejūtoties kādā senlatviešu pasaku vai teiku tēlā. Arī šajā parkā iespējams pastaigāties ar “sniega kurpēm”.

Atpūtas parks “Silene”
Šis atpūtas parks atrodas Daugavpilī un ir ideāli piemērots atpūtai ziemā. Šeit atrodas gan neliels zoodārzs, gan mājīgas telpas ar lieliem kamīniem.

Ziemas vindsērfings
Uz ledus ar buru noturēt līdzsvaru ir daudz vienkāršāk nekā uz ūdens, bet ātrums, ko iespējams attīstīt uz ledus, arīdzan ir lielāks nekā uz ūdens.

Comments are closed.