Kolkas rags

Kolkas rags ir Latvijas tālākais ziemeļu punkts, kas atrodas Kurzemes pussalas pašā stūrī. Šis rags atdala divas jūras, no kreisās puses to ieskauj Baltijas atklātā jūra, bet no labās Rīgas jūras līcis, tāpēc arī šajā vietā rodas dažādi atvari un virpuļi, kas ir bīstami gan peldētājiem gan kuģotājiem. Kolkas raga galā ūdenī ir izveidojusies nogulšņu strēle, kas stiepjas vairāku kilometru garumā, un šīs strēles galā ir ievietota Latvijai vienīgā piederošā sala, jeb Kolkas raga bākai speciāli veidota mākslīgā sala. Šī Kolkas raga bāka ir slavena ar to, ka tā ir 6 kilometru dziļumā un vēl nesen tur dzīvoja cilvēki, kas šo bāku uzturēja, bet nu jau viss ir automatizēts un bāka strādā automātiskā režīmā. Kolkas ragas ir ideāla vieta atpūtniekiem, jo šeit satiekoties divām jūrām ir iespējams novērot gan dažādas viļņu maiņas, gan arī saullēktu un saulrietu, kur saule riet Baltijas jūrā, bet lec no Rīgas jūras līča. Šādā veidā atpūtniekiem ir unikālas iespējas vienā naktī noskatīties gan saulrietu gan sagaidīt saullēktu (abus jūrā), kas ir unikāla iespēja Latvijā.

Kolkas rags ir zinām arī, kā putnu vērošanas vieta, jo šeit pavasaros un rudeņos notiek lielākā migrācija, kur iespējams stundas laikā redzēt vairāk kā desmit tūkstošus putnu. Putnu vērotājiem rudeņos un pavasarī šī ir iecienīta vieta, jo putni ne tikai lido pāri bet arī nosēžas raga galā.

Bez putnu vērošanas un Kolkas raga bākas pašā raga gaļā ir izvietotas arī atpūtniekiem paredzētas dažādas mazas mājiņas un guļvietas, kur iespējams baudīt dabu, svaigo gaisu un vienkārši atpūsties mūsu pašu Baltijas jūras krastos un darīt to ar baudu un visām labierīcībām. Protams šeit arī ir liels stāvlaukums un klientu apkalpošanas centrs, kur tad arī ir jāpērk biļetes gan stāvlaukumam gan šo mājiņu īrei. Un pavisam netālu no paša rada, protams, ir arī pati Kolka, kas ir maza pilsēta bet ar garu vēsturi, un daudziem kultūras pieminekļiem. Kolkas pilsētā ir iespējams iegādāties zivis un citas kūpinātas jūras veltes, kā arī atrast naktsmītnes un apskatīt molu un industriālo rajonu.

Comments are closed.