Jūrmala

Meklējot labākās tūrisma un atpūtas vietas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krastā, piedāvājam apmeklēt Jūrmalas pilsētu. Jūrmala atrodas blakus galvaspilsētai Rīgai – 25 kilometrus uz rietumiem pašā Rīgas jūras līča dienvidu pusē. Pilsēta jau gadu desmitiem ir iecienīta atpūtas vieta un tiek uzskatīta par Baltijas lielāko kūrortpilsētu, jo šeit atrodami dažādi tūrisma objekti, viesnīcas, koncertzāles un pašu pilsētu no vienas puses ieskauj Lielupe, bet no otras puses jūras krasts.
Jūrmalas pilsētas kopējā platība ir 100 kvadrātkilometri un tās garums gar jūras krasta līniju ir 24 kilometri. 2015. gada 1. janvārī pilsētā dzīvoja 57 tūkstoši iedzīvotāju. Jūrmalas pilsēta sastāv no vairākām daļām: Priedaines, Lielupes, Bulduriem, Dzintariem, Majoriem, Dubultiem, Jaundubultiem, Pumpuriem, Mellužiem, Valteriem, Asariem, Vaivariem, Kauguriem, Slokas, Jaunķemeriem un Ķemeriem.

Jūrmalu par kūrortpilsētu varēja sākt dēvēt jau 19. gadsimtā, kad atsevišķās pilsētas daļās tika ierīkotas peldvietas un dziednīcas. Vislielāko popularitāti kā kūrortpilsēta Jūrmala ieguva PSRS laikā, kad uz pilsētu devās ļoti daudz kaimiņvalstu iebraucēju. Šobrīd Jūrmalā dzīvo arī daudz dažādi Latvijā un Krievijā tautā pazīstami cilvēki. Pēdējo gadu laikā par to lielā mērā varēja pateikties Krievijas šovbiznesa rīkotajiem pasākumiem. Īpaši ievērības cienīgs bija jauno mūzikas izpildītāju konkurss ”Jaunais Vilnis”, kas gan dažādu iemeslu dēļ 2014. gadā notika pēdējo reizi. Lielu ievērību ir pelnījusi arī Jūrmalas arhitektūra. Starp mūsdienīgajām ēkām vasarnīcu un dzīvojamo kvartālu rajonos, vēl joprojām var ieraudzīt daudz ēkas ar 19. gadsimtam raksturīgo koka apdari un krāšņiem koka izgriezumu dekoriem. Arhitektūras pieminekļu saraksts sevī ietver 414 ēkas, bet visu kopējo vēsturisko apbūvi veido vairāk kā 4000 ēkas.

Jūrmalā ir 11 peldvietas. Divas no tām – Majori un Bulduri – laika gaitā ir vairākas reizes ir ieguvušas starptautisko Zilā karoga godalgu. Zilais karogs liecina par ūdens drošību un kvalitāti, kas arī regulāri tiek pārbaudīta. Liedagu veido baltas kvarca smiltis, kurās diezgan bieži var atrast Latvijas dārgakmeņus dzintarus – tūkstošiem gadus vecus koku sveķus, kuri jau ir pārakmeņojušies. Ūdens krasta tuvumā ir sekls, un grunti galvenokārt klāj smiltis, tādēļ pludmalē droši var atpūsties ar bērniem.

Comments are closed.