Ceļojums gar Baltijas jūras piekrasti

Baltijas Jūra un tās piekraste ir tās vietas, kur Baltijas valstu iedzīvotāji vasaras sezonā pavada daudz laika, jo, lai gan mēs dzīvojam mērenajā klimata joslā, tomēr pašā vasaras vidū laika apstākļi ir pietiekoši silti, lai varētu peldēties un baudīt silto vasaras laiku jūras krastā. Baltijas Jūra ir necīnīts tūristu galamērķis, jo daudzviet ir izveidotas tūristu pilsētiņas ar iespējām noīrēt galdiņus, telts vietu vai mājiņu, un tādā veidā izbaudīt to, kā būtu dzīvot jūras krastā. Tieši tāpēc arī cilvēki bieži vien meklē labākos apskates objektus, un maršrutus, kā ceļot, lai varētu izbaudīt šos vasaras ceļojumus pilnībā, un apskatīt pēc iespējas vairāk dažādas interesantas un neredzētas vietas.

Ja esat izlēmuši ceļot gar Baltijas jūras piekrasti un apskatīt pēc iespējas vairāk apskates objektus, es ieteiktu doties vairāku dienu pārbraucienā gar jūru, sākot no Igaunijas/Latvijas piekrastes, gar visu Baltijas jūras Latvijas piekrasti un nobeigt ceļojumu Lietuvas kuršu kāpās. Šāds maršruts noteikti nav izbraucams vienā dienā, un pat divatā tas būs mazliet pagrūti, jo tad nebūs iespējams kārtīgi apskatīt visu, ko Jūras piekraste spēj dot sākot ar skaistiem saulrietiem un aizraujošiem saullēktiem līdz jūras velšu baudīšanai un, iespējams pat izbraucieniem ar kuteri vai buru laivu.

Ja jūs sākat ar Igaunija/Latvijas piekrasti, tad interesants ceļojuma sākuma punkts būs dažus desmitus Kilometru no Ainažu Igaunijas/Latvijas robežas esošais purvs, ko mūsu kaimiņi ir iekārtojuši patiešām skaisti. Šinī purvā var ērti izskaigāt vienu no skaistākajām brīvās dabas vietām ar purva ezeriem, iespēju uzkāpt skatu tornī un apskatīt dažnedažādākos dzīvniekus un kukaiņus, kas dzīvo šādos apstākļos.
Tālāk braucot Latvijas virzienā jūs nonāksit Ainažos, kur ir burvīgs jūras krasts un daži mazāk zināmi apskates objekti, par kuriem jūs varat uzzināt vietējā Informācijas centrā. Šinī apkārtnē ir arī slavenās Randu pļavas, kas ir viens no lielākajiem aizsargājamajiem dabas objektiem ar līdzīgu dzīvības diversitāti, ko cilvēks nav sabojājis vai izjaucis. Tālāk dodoties uz leju gar jūras krastu jūs nonāksit Salacgrīvā, kur ir ļoti skaists tilts pār Salacu, kas ietek Jūrā, un šeit var romantiski pavadīt laiku ieturoties vietējā kafejnīcā vai apstaigājot tuvējos pilskalnus. Bet pabraucot nedaudz tālāk Jūs nonāksit Tūjā, kas ir Vidzemes iecienītākā piejūras atpūtas vieta. Šeit Vasaras karstajos mēnešos ir iespējams izīrēt telšu vietas un pavadīt burvīgu nakti Jūras krastā skatoties saulrietu un kurinot ugunskuru. Tūjā ir arī dažas ļoti skaistas apskates vietas, bet tā pārsvarā ir atpūtnieku pilsēta, kur, protams, ir iespējams arī izīrēt piejūras mājvietu, tikai tad šāds ceļojums ir jāplāno jau krietni iepriekš, jo Jūlijā Un Augustā šīs mājiņas, parasti ir aizņemtas un tās var piereģistrēt tikai tad, ja paveicas un kāds cits ir atteicis savu rezervāciju.

Nākamajā rītā pēc labi pavadātas nakts jūras krastā un garšīgām brokastīm varam atkal sēsties mašīnā un doties Rīgas virzienā, pa ceļam apskatot Saulkrastus un to burvību, bet Rīgā ir iespējams doties šopingā pa lielveikaliem vai aiziet uz kādu mākslas izrādi, kas noteikti būs ļoti labs papildinājums šāda veida ceļojumam. Pēc Rīgas, nākamais galapunkts ir Jūrmala, kur ir vienas no sakoptākajām pludmalēm Latvijā, bet tās parasti ir pilnas ar cilvēkiem, tāpēc, ja jums nepatīk lieli cilvēku pūļi, droši varat šo posmu izlaist. Pēc Jūrmalas braucot gar Jūru Kolkas Raga virzienā var apskatīt Enguri, un citas piejūras pilsētiņas, bet vieta, kur ir visgaršīgākās jūras velts noteikti ir Ragatciems, kur var dabūt tā sauktās sviesta zivis, kā arī butes un protams asarus un vēl arī citas Jūras veltes. Apskatot tuvējos dabas rezervātus un ievērojamās apskates vietas noteikti, ka būsit piekusuši, un tāpēc šīs dienas galapunkts ir Kolkas rags, kur ir iespējams noīrēt mazas apļveidīgas mājiņas, kur iekšā ir tikai gulta un skats uz Jūru, kas noteikti būs viena no romantiskākajām vietām, kur iespējams pavadīt nakti. Kolkas ragā satiekas divas Jūras tāpēc tur peldēt nebūtu ieteicams, bet nākamajā dienā, ja ir laiks, varat doties ekskursijā uz Kolkas raga bāku, kas noteikti, ka būs ļoti interesanti.

Tālāk dodoties Lietuvas virzienā trešajā dienā pa ceļam ir Ventspils, Liepāja un mazā Pāvilosta, kur katrai no šīm pilsētām ir sava burvība un, protams, vietas ko apskatīt. Šinī Baltijas atklātās jūras piekrastē ir iespējams apskatīt dažādas bākas, kur viena no tām ir Ovišu bāka, kur varat iegūt ļoti detalizētu un izsmeļošu ekskursiju. Liepājā protams var apskatīt Karaostu, bet Ventspilī Zilā karoga pludmali un enkuru parku, bet Pāvilostā ir ļoti skaists mols un viens no lielākajiem Jūrakmeņiem, kā arī ļoti garšīgs zivju veikals.

Tālāk dodoties zemāk uz Lietuvas pusi jūs nonāksit Kuršu kāpā, kas tad arī varētu būt šo trīs dienu galamērķis, kur varat apskatīt skaistāko molu, kā arī pabaudīt to, kā varētu izskatīties īstā tuksnesī, jo šīs kāpas dažviet ir pat vairākus kilometrus platas. Šeit ir iespējams arī palikt pa nakti un apskatīt dažādus apskates objektus.

Kopumā šis ceļojuma maršruts ir pietiekoši garš, lai to vajadzētu apskatīt tikai 3 dienā, jo 2 dienā nebūs iespējams pieturēt visos apskates objektos, bet 4 dienas jau būs par garu, tāpēc vēlu jums veiksmi, un, iespējams, ka tiksimies kādā no šiem galapunktiem!

Comments are closed.